-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ فروردین ۱۹, شنبه

درصورت درگیری، افغانستان مرکزبعدی است.

به نظرمی رسد که حمله نه چندان مهم به سوریه، یک پیامک اولیه است و بیش از همه کشورهای غربی وعربی متکی به امریکا را دلخوش کرده است. روسیه وایران سرگرم جمع بندی یافته ها و سرهم بندی امکانات دفاعی در تمامی محاذات است. آن ها دور اول حمله را فرصتی برای ارزیابی برنامه اصلی امریکا می دانند.
محسن میلانی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در دانشگاه فلوریدای جنوبی، به بی‌بی‌سی فارسی گفت واکنش ایران، و همچنین روسیه، به این بستگی دارد که آیا از نظر آن ها حمله موشکی آمریکا آغاز یک روند جدید و تبدیل سرنگونی بشار اسد به اولویت آمریکا در سوریه است یا صرفا حمله‌ای یک باره است.
آقای میلانی می‌گوید: "اگر این حمله همین جا تمام بشود فکر نمی‌کنم که عکس‌العمل جدی از طرف جمهوری اسلامی و طرفدارانش در منطقه داشته باشد."
اشاره: اگرکار به واکنش متقابل نظامی وعملیاتی درسوریه بکشد، مهم ترین میدان آسان برای ایران و روسیه درحول وحوش پایگاه های امریکا در افغانستان می تواند باشد.