-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۲۲, جمعه

لاوروف چه گونه ترمپ را فریب داد؟

 
استخبارات امریکا تا این اندازه می تواند گول بخورد.
 

 
روزنامه واشنگتن پست در خبری نوشت: کاخ سفید از عکس هایی که در جریان دیدار سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گرفته شده، عصبانی است.
بر اساس این خبر، یکی از مقامات دولت آمریکا گفت که کاخ سفید درباره نقش واقعی عکاس روسی که طی دیدار لاوروف و ترامپ مشغول گرفتن عکس بوده، فریب خورده است.
این مقام آمریکایی اعلام کرده است که مقامات روسی نگفتند که عکاسی که لاوروف را در نشست با ترامپ همراهی می کرده است، برای آژانس خبری «ایتارتاس» روسیه کار می کند.
مقامات روسی در عوض او را عکاس رسمی لاوروف معرفی کرده اند.
این مقام دولت آمریکا در ادامه مصاحبه با واشنگتن پست گفت: مقامات روس به ما اطلاع ندادند که عکاس رسمی آنها دو شغله است و عکس ها را در آژانس خبری دولتی روسیه منتشر خواهد کرد.
حضور عکاس دولت روسیه در دیدار ترامپ و لاوروف در کاخ سفید آن هم در شرایطی که این نشست به دور از دید رسانه ها و عکاسان آمریکایی برگزار شد، با شکایت رسانه های خبری آمریکا روبرو شده است.
مقامات کاخ سفید اعلام کردند که انتظار دیدن عکس های نشست لاوروف و ترامپ را در آژانس خبری روسیه نداشتند.
شبکه تلویزیونی «سی ان ان» در پوشش این خبر نوشت که مقامات آمریکایی بر این باورند که روسی ها به آنها کلک زدند و دروغ گفتند.