-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۹, سه‌شنبه

نخستین شعار رسمی تشکیل جمهوری فدرال

درپی ترور اسدالله «کهزاد»،  ترورمولوی شاه آغا حنفی رئیس شورای ولایتی پروان و هدف گیری رئیس جوانان جمیعت درکندز تلاش برهنه برای ایجاد اغوای مسلحانه به هدف سرنگونی حکومت کابل است. واشنگتن در تلاش ایجاد یک حکومت تک قومی و سلطه گرایانه در افغانستان است.

دکتر عبدالطیف پدرام، رئیس کنگره ملی روز دو‎شنبه (18 ثور) درکابل تحولات اخیر را نشان دهنده وارد شدن افغانستان به یک جنگ خونین دیگر توصیف کرد.
«سرور» حزب کنگره ملی، آمدن حکمتیار به کابل را بخشی از برنامه امریکاییان خواند وگفت که امریکا می‎خواهد حکومت سلطه گرایانه در افغانستان ایجاد کند و این حکومت را از طریق همین گروه‎هایی که به کشور آمده‎اند، تأمین خواهد کرد.

پدرام، کشته شدن اسدالله کوهزاد، یکی از اعضای بلند پایه‏ این حزب در بغلان را نیز یک سوی قصد و رویداد سیاسی می‎داند و در این باره گفته است که این رویداد پس از آخرین گردهمایی درباره‎ مرز دیورند و ایجاد حکومت فدرال در افغانستان، در بغلان اتفاق افتاد و این رویداد ترور، یک رویداد سیاسی است.

رهبر حزب کنگره ملی، باردیگر بر رسمی بودن مرز دیورند تاکید می ورزد و علت حساسیت شماری از افراد در برابر این موضوع را، قدرت طلبی و انحصار گرایی یک قوم می‎داند و تاکید کرده است که این حزب، درافغانستان یک جمهوری فدرال و حوزه‏های دموکرتیک ایجاد خواهد کرد.