-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۳۰, شنبه

نخستین جنگ نسبتاً مستقیم امریکا و ایران در سوریه

 پنتاگون: مزدوران شیعی را بمباران کردیم.به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، رئیس پنتاگون (وزیر دفاع آمریکا) اعلام کرد کاروانی که روز گذشته در سوریه هدف حمله هوايی آمریکا قرار گرفت، نیروهای تحت امر رژیم ایران بودند.

سی ان ان پیش تر گزارش کرده بود که ائتلاف به رهبری آمریکا اقدام به حمله هوایی علیه یک کاروان نظامی از نیروهای وفادار به رژیم سوریه کرده است.

بنا براین گزارش، در این کاروان نظامی هیچ نیروی نظامی ارتش رژیم سوریه حضور نداشته بلکه تنها شامل شبه‌ نظامیان شیعی خارجی بوده‌اند. این کاروان به سمت پایگاهی در نزدیکی مرز اردن می‌رفت. این پایگاه محل استقرار نیروهای ویژه آمریکایی و انگلیسی است که در حال آموزش مخالفان سوری هستند.

خبرنگار سی ان ان گفت: حمله هوايی آمریکا پیامی برای رژیم ایران است، چرا که هواپیماهای آمریکایی به‌ طور عامدانه نیروهای وابسته به آنها در سوریه را هدف قرار داده‌اند.

این منبع افزود: واشنگتن با بمباران یک کاروان نظامی وابسته به رژیم ایران در حقیقت پیامی برای تهران و زنجیره شبه نظامیان شیعه در سرتاسر خاورمیانه ارسال کرده است. بمباران روز گذشته نشان می دهد که آمریکا قصد دارد جلوی جاه طلبی های رژیم ایران در سوریه را بگیرد.