-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۲, سه‌شنبه

ترمپ: کیم جونگ اون باید متوقف شود.


معلوم می شود قمچین زدن کوریای شمالی در دستور کار است. به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با اشاره به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعلام کرد: او کسی است که از دوران جوانی قدرت را در کره شمالی در دست گرفت. بسیاری از اطرافیانش می خواستند وی را از قدرت برکنار کنند اما او توانست در قدرت باقی بماند. برای همین وی انسان باهوشی است. مردم می گویند، وی از نظر روانی سالم است؟ من هیچ ایده ای در این باره ندارم.
وی ادامه داد: ما در شرایطی قرار داریم که نمی توانیم اجازه دهیم شرایط به همین شکل ادامه یابد. ما نمی توانیم اجازه دهیم که این وضعیت که از سال های گذشته شاهدش بودیم، به هممین شکل ادامه یابد.
ترامپ با اشاره به مذاکرات خود با همتای چینی اش اضافه کرد: من می توانم این مساله را بگویم که باور نمی کنم رییس جمهور چین که مرد بسیار محترمی است، از آزمایش هسته ای کره شمالی خشنود شود.
رییس جمهور آمریکا اضافه کرد: آنها(چین) نمی خواهند که همسایه شان سلاح هسته ای داشته باشد. در حال حاضر چین می تواند به ما کمک کند مساله کره شمالی را حل کنیم.
 تنش ها در شبه جزیره کره به دنبال آزمایش های موشکی اخیر پیونگ یانگ بالا گرفته است.