-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۲, سه‌شنبه

هلمند؛ سفید پوشان روسی مهمان ارتجاع سیاه

اشاره: تاکید براین که سفید پوشان آمده در هلمند روس ها اند، بی خرد نشان دادن روس است؛  مشاورین عملیاتی وجاسوس ها وقتی به مناطق «مجاهدین» می آمدند، معمولاً با لباس محلی در منطقه ظاهر شدند. 


عبدالرازق آخندزاده ولسوال کجکی به رادیو آزادی گفت، بعد از مشاورین پنجابی و ایرانی، هشت مرد و دو زن از اتباع روسی دیده شده‎اند که ملبس با یونیفورم داکتران در مجالس طالبان مسلح شرکت می‎کنند و به آن‎ها در مورد نقشه حملات بر تأسیسات دولتی، مشوره می‎دهند.
 « آن‎ها در لباس‎های سفید آمده‎اند دستکول‎ها در دست دارند و گشت و گذار می‎کنند. مشاورینی ‎اند که مشوره می‎دهند که این کار را انجام دهید، آن کار را انجام دهید. پاکستانی‎ها هستند ایرانی‎ها هستند روس‎ها هم هستند."

حیات‌الله حیات والی هلمند نیز حضور مشاورین خارجی مخصوصاً روس‎ها در هلمند را در صفوف طالبان رد نمی‎کند و می‎گوید تحقیقات درین مورد ادامه دارد.

"در این شکی نیست چنانچه در گزارش‎های مردم عام به شما هم آمده‎است، به ما هم از سنیگن، موسی‌قلعه، گرمسیر و حتی از باباجی یک بار راپور به دست آوردیم که افراد ناشناس سفید پوست که گمان می‎رود روس‎ها اند دیده شده‎اند. بر اساس راپورهای که از امنیت هم داریم چنین افراد در صفوف طالبان دیده شده‎اند و ما تحقیق می‎کنیم که این‎ها کی هستند."