-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۵, جمعه

این آقا ناگهان دست صاحبش را گاز گرفت.

کوریای شمالی: چین دیگر صبر ما را آزمایش نکند!

 
کره شمالی در اقدامی نادر مستقیما از چین انتقاد و تاکید کرد که اظهارات بی ملاحظه پکن درخصوص برنامه اتمی پیونگ یانگ صبر این کشور را آزمایش می کند و ممکن است باعث پیامدهای خطرناک نامشخصی شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، چین که بزرگترین شریک تجاری و اصلی ترین حامی کره شمالی محسوب می شود در راستای تحریم های سازمان ملل واردات زغال سنگ از پیونگ یانگ را به حالت تعلیق درآورد و در بحبوحه فشار آمریکا برای حل این بن بست اتمی از این متحد دیرینه خود خواست تا فعالیت های اتمی و موشکی اش را متوقف کند.
خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA در گزارشی اعلام کرد: در حال حاضر هر روزه یکسری اظهارات بی ملاحظه و پوچ از جانب چین شنیده می شود که تنها باعث وخیم تر شدن وضعیت خواهد شد.
این خبرگزاری کره شمالی با اشاره به برخی گزارشات رسانه های چینی که در آن پیونگ یانگ را مقصر وخیم شدن روابط دوجانبه دانسته اند، گفت: پکن برای آنکه به ساز آمریکا برقصد بهانه های پوچی می آورد. چین دیگر نباید صبر کره شمالی را آزمایش کند. بهتر است که پکن با متوقف کردن اقدامات بی ملاحظه خود مانع وقوع یک سری پیامدهای خطرناک نامشخص شود.
در همین حال رسانه های دولتی چین اخیرا انتقادات تند و متعددی را درخصوص اقدامات کره شمالی مطرح کرده اند.
روزنامه گلوبال تایمز چین در مقاله ای هشدار داد که اقدامات کره شمالی معاهده عدم تهاجم میان این دو کشور را که به تاریخ ۱۹۶۱ برمی گردد، تهدید کرده است. ما از دولت پیونگ یانگ می خواهیم تا به آزمایشات اتمی خود پایان دهد. چین اجازه نمی دهد که منطقه شمال شرقی اش با فعالیت های اتمی کره شمالی آلوده شود.