-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ خرداد ۱۰, چهارشنبه

طالبان باید قانون اساسی افغانستان را اصلاح کند

حامد کرزی چنین درخواستی را مطرح کرد؛ چرا که «داعش پروژه امریکاست.»
به گزارش خبرگزاری فارس، ( به نقل از خبرگزاری اناتولی ترکیه) «حامد کرزی»، رئیس جمهور سابق افغانستان با اشاره به اینکه تمامی تروریست‌های عضو داعش برای اهداف خاصی به این کشور آورده شده اند، گفت: داعش پروژه آمریکا در افغانستان است.

وی افزود: آمریکا نمی‌خواهد که اقدامات تروریستی در افغانستان پایان یابد اگر اینگونه نبود، تهدیدات تروریستی علی رغم حضور آمریکا در افغانستان هر روز بیشتر نمی‌شد، حضور آمریکا در افغانستان به رشد و قدرت گیری داعش کمک کرده است.

رییس جمهور سابق افغانستان خاطرنشان کرد: هدف اصلی داعش، افغانستان نیست، بلکه با استفاده از افغانستان می‌خواهد که کشورهای همسایه را ناامن سازد این گروه در مناطقی که سلطه دارد، به مردم ظلم می‌کند.

کرزی بیان کرد: حمله  آمریکا در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان با استفاده از مادر همه بمب ها غیرقابل قبول است پس از این حمله، به این نتیجه رسید که حضور نیروهای خارجی در این کشور به نفع مردم افغانستان نبوده و به این دلیل نمی‌خواهیم که در افغانستان بمانند.

وی در گفتگو با آناتولی افزود:  آمریکا با این حمله به مردم افغانستان و این سرزمین بی‌احترامی و تلاش می‌کنند که افغانستان را به زمین آزمایش تبدیل کنند.

کرزی در رابطه با حضور حکمتیار در افغانستان گفت: امیدواریم پیوستن حکمتیار به روند صلح اثر مثبتی بر روی طالبان داشته باشد.  از طالبان نیز می‌خواهیم که جنگ را کنار و به روند صلح و آشتی بپیوندند و باهم و در کنار یکدیگر به تدوین و اصلاح قانون اساسی بپردازیم.