-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۸, دوشنبه

ظهور «بوکوحرام» افغانی در ولایت غور


20 زن ربوده، یک نفر زیرچاین تانک چخپیت، و 60 خانه طعمه آتش شده است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «سلام وطندار»، افراد مربوط به یک فرمانده محلی در غور، بیش از 80 زن یک منطقه را ربودند و ده‌ها خانه را به آتش کشیدند. باشنده‌گان منطقۀ مسجدنگار ولسوالی شهرک این ولایت به سلام‌وطندار می‌گویند، شب گذشته فضل‌احد، برادر فضل‌احمد، والی پیشین غور این زنان را ربوده و تمام منطقۀ‌شان را به آتش کشیده است. آنان می‌گویند، این فرمانده محلی در حضور نیروهای امنیتی دست به چنین «جنایتی» زده. به گفتۀ باشنده‌گان، در جریان زدوخورد، افراد این فرمانده مردی را زیر یک تانگ نظامی له کردند و یک باشندۀ دیگر را در خانه به آتش کشیدند. محمدهاشم فیضی، عضو شورای ولایتی غور این رویداد را تأیید می‌کند، اما شمار زنان ربوده‌شده را 20 تن می‌خواند و می‌گوید، در این رویداد حدود 60 خانه به آتش کشیده شده و شماری از زنان و کودکان کشته شده‌اند.
به گفتۀ او، هم‌اکنون شمار زیادی از طالبان در منطقۀ مسجدنگار تجمع کرده‌اند و قصد حمله بر منطقۀ والی پیشین این ولایت را دارند.

اما غلام‌ مصطفا محسنی، فرمانده پولیس غور این گفته‌ها را رد می‌کند و می‌گوید، آنان به هیچ فردی اجازۀ گروگان‌گیری و جرم‌وجنایت را نمی‌دهند. فرمانده پولیس غور می‌گوید، تنها یک درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در این منطقه رخ داد و تمام تلفات مربوط طالبان می‌شود، نه مردم غیرنظامی.

این رویداد پس از آن اتفاق افتاده که حدود دو شب پیش، طالبان به رهبری ملااحمدشاه معاون والی نام‌نهادشان برای غور به خانۀ فضل‌احمد والی پیشین این ولایت یورش بردند. در این حمله یک تن کشته شد و خانۀ والی کاملاً سوخت