-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۲۵, دوشنبه

اختلافات درکاخ سفید در باره به افغانستان


  دی ویکلی استاندارد، نشریۀ مقرب به مردان حاضر در کاخ سفید، در باره بروز یک رشته اختلافات و تردید ها بین مشاوران دونالد ترمپ در مورد گسیل نظامیان بیشتر به افغانستان مطلبی انتشار داده است. 
میشل وارین نویسنده مقاله می گوید که اعزام واحد های تازه دم جنگ به افغانستان، در واقع پروپوزل تیم امنیت ملی ترمپ است که مک ماستر مشاورترمپ در امور امنیت ملی در صدر آن ها قرار دارد.  تلاش های جنگی مک ماستر از سوی منتقدان به «جنگ مک ماستر» مسمی شده است. 
نشریه دی ویکلی استاندارد می نگارد که در رأس منتقدان اصلی پروپوزل مک ماستر، استیف بانون رئیس اداره استراتیژیک کاخ سفید است.  آن ها می گویند که مک ماستر از اوایل سال جاری «تلاش خاموش» به خرج داد تا زمینه حمله بر سوریه را مساعد کند. اگر چه استیف بانون در نشستی که در رابطه به بمباران سوریه در کاخ سفید برگزار شد، اشتراک نکرد؛ اما به گفته منابعی درکاخ سفید، وی شخصاً با چنین اقدامی صدای مخالفت خود را به گوش دیگران رسانیده بود. درعوض، جراد کوشنر داماد ترمپ، وزیرخارجه تیلرسون و جیمز متیس وزیردفاع با مک ماستر همسویی دارند.