-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۲۵, دوشنبه

امریکن کنسرواتیف: ترمپ عزیز، از افغانستان خارج شو!

نویسنده نامه مثل اکثرامریکایی ها باور کرده است که امریکا در افغانستان، پاکستان، ونزویلا و دیگر کشور ها می خواهد به قیمت جان سربازانش دموکراسی بیاورد!


نشریه امریکن کنسرواتیف ( امریکای محافظه کار) ظاهراً به جرگه مخالفان جنگ ترمپ در افغانستان پیوسته است. درین نشریه به قلم مارتین روجاز ( چمن آرای ویرجینیایی) نامه ای خطاب به ترمپ زیر عنوان ( ترمپ عزیز از افغانستان خارج شو) نگاشته شده است که اگر روده درازی هایش را نادیده بگیریم، نکات عمده اش ازین قراراند:
 ما دریک ونیم دهه در افغانستان نتوانستیم دموکراسی را پیاده کنیم. اگر چنین می شد امروزه ( دموکراسی) وجود می داشت. حتی اگر دموکراسی در آن جا به پیروزی هم برسد،  چرا امریکا مسبب آن باشد؟ به کشورهایی فاقد دموکراسی در جهان نگاهی بیاندازید و از خود سوال کنید که چه تعداد امریکاییان مایل اند برای آوردن دموکراسی در آن کشور ها جان های خود را از دست بدهند؟
مرگ امریکاییان برای دموکراتیزه کردن پاکستان، ونزویلا، کانگو، چین، لاووس و بلاروس چقدر ارزش دارد؟ امیدوارم که پاسخ شما در رابطه به همه این کشور ها «صفر» باشد. من میخواهم به دیگر کشور ها هم گوشزد کنم که معاملات شان را بدون مداخله ما به سر برسانند. 
اما در رابطه به تروریزم چی؟
 امریکا می تواند تروریست ها را بدون درخطر انداختن جان اتباع امریکا سرکوب کند. شما می توانید هم اکنون آن را انجام بدهید. ما قادریم آنان را با جنگنده ها بمباران کنیم؛ میتوانیم از کشتی های جنگی به وسیله موشک هدف قرار دهیم و توانایی اعزام هواپیمای بی سرنشین را هم داریم....