-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۲۰, چهارشنبه

امریکا با کدام بخش طالب وارد جنگ می شود؟

اشاره: سربازان تازه نفس امریکا در قرارگاه های اصلی در واقع قطعات منتظر خواهند بود و رهبری جنگ درشمال را پوشش خواهند داد. مأموریت امریکا شکستن استخوان طالبان نیست.ترجمه شده در رادیو آزادی: روزنامه امریکایی واشنگتن پست در عنوان مقاله‎اش در این مورد می‎نویسد:

"ایالات متحده آماده‎است تا تلاش‎های نظامی اش را علیه طالبان در افغانستان بیشتر سازد."

روزنامه در آغاز به این اشاره کرده که مشاورین ارشد نظامی و پالیسی خارجی رئیس جمهور امریکا پیشنهاد بزرگی را برای تغییر ستراتیژی در افغانستان مطرح کرده‎اند تا در نتیجه ایالات متحده دوباره با طالبان وارد جنگ شود.

به نوشته واشنگتن پست مقام‎های امریکایی گفته‎اند پلان جدید که خواهان اعزام نیروهای اضافی این کشور جهت فشار بیشتر علیه طالبان بخاطر کشاندن آن‎ها به میز مذاکره صورت می‎گیرد، به تصویب رئیس جمهور دونالد ترمپ نیاز دارد.

ستراتیژی تازه امریکا از سوی مقام‎های ارشد کابینه دونالد ترمپ مورد حمایت قرار دارد و در نتیجه تصویب نهایی آن، پنتاگون یعنی وزارت دفاع امریکا خواهد توانست تا شمار نیروها را در افغانستان تعیین کند و در نتیجه، این نظامیان اجازه یابند تا شورشیان طالبان را هدف حملات هوایی قرار دهند.

واشنگتن پست می‎نویسد انتظار می‎رود رئیس جمهور ترمپ، پیش از اجلاس سران ناتو در بیست و پنجم ماه می در بروکسل، ستراتیژی افغانستان را اعلان کند.

روزنامه اظهارات اندریو ویلدر متخصص افغانستان در انستیتوت صلح امریکا را نقل کرده که می‎گوید بررسی ستراتیژی، یک فرصت است تا پیام بدهد که امریکا نیروهای بیشتری را به افغانستان میفرستد اما این بحران نه به وسیله نظامی بلکه با مذاکره پایان می‎یابد.