-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۹, سه‌شنبه

اعلام مرگ شیخ حسیب «احمدزی» ازسوی غنی «احمدزی»

احتمال انتصاب یک تاجک یا ازبک تبار به رهبری ولایت دولت اسلامی (ولایت خراسان)


احمد وحید «مژده» از طالبان شناسان نامور در گفت وگو با تلویزیون «کابل نیوز» گفت که شیخ عبدالحسیب رهبر داعش که اخیراً در یورش هوایی جان خود را از دست داد، فردی سلفی مذهب و هم شهری دکترغنی ( از ولایت لوگر) بوده و از قرار معلوم «احمدزی» نیز بوده است. وی خاطر نشان کرد که شیخ حسیب از طالبان مدرسه ای نه بلکه طالب مکتبی بود که با حافظ سعید تفاوت هایی داشت. وی بیشتر به جلب وجذب نسل جوان تمایل نشان می داد و جوانان را از ولایات گرد آورده بود. اما حافظ سعید اولین رهبر دولت اسلامی در افغانستان فردی بسیار سنگدل و بی تدبیر بود که حتی در ننگرهار مردم را با بمب منفجر کرد. 

شیخ حسیب سفرهایی به سوریه داشته و دردیدار با ابوبکر بغدادی، به حیث رهبرداعش خراسان درافغانستان منصوب شده بود. . او هیچ یک از داعشی ها را به ولایات خود شان مأموریت نمی داد و از اعضای خویش می خواست که خانواده های شان را هم به شرق افغانستان بیاورند. مژده گفت که چون بحث انتقال جنگ به شمال نسبت به هرزمان دیگر مطرح است این بار ممکن است کسی از بین ازبک ها یا تاجک ها به حیث رهبر داعش ولایت خراسان معرفی شود.