-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۲۲, جمعه

سیاست متعفن / بهترین روش برای حفظ بحران

این پالیسی امریکا، حامد کرزی- فهیم را به کدام مرتبت رسانید که خدمتی به منافع امریکا بکند؟ تازه این که در زمان کرزی، پوشش سیاسی- نظامی روسیه و ایران از طالبان هنوز به عنوان بخشی از سیاست خارجی آن ها اعلام نشده بود.
 
به نوشته واشنگتن پست مقام‎های امریکایی گفته‎اند پلان جدید که خواهان اعزام نیروهای اضافی این کشور جهت فشار بیشتر علیه طالبان به خاطر کشاندن آن‎ها به میز مذاکره صورت می‎گیرد، به تصویب رئیس جمهور دونالد ترمپ نیاز دارد.
ستراتیژی تازه امریکا از سوی مقام‎های ارشد کابینه دونالد ترمپ مورد حمایت قرار دارد و در نتیجه تصویب نهایی آن، پنتاگون یعنی وزارت دفاع امریکا خواهد توانست تا شمار نیروها را در افغانستان تعیین کند و در نتیجه، این نظامیان اجازه یابند تا شورشیان طالبان را هدف حملات هوایی قرار دهند.
واشنگتن پست می‎نویسد انتظار می‎رود رئیس جمهور ترمپ، پیش از اجلاس سران ناتو در بیست و پنجم ماه می در بروکسل، ستراتیژی افغانستان را اعلان کند.