-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۹, سه‌شنبه

احتمال استعفای امرالله «صالح» از وزارت تشریفاتی

با آمدن حکمتیار به میدان کش وگیر، «طبق معمول» نعره فروپاشی زودهنگام از هر سو شنیده می شود و خشت ها یکی پی دیگر از بدنه نظام معیوب کابل فرو می افتند.خبر می رسد که اختلافات بين دکترغنی و امرالله صالح پس از ورود حكمتيار بالا گرفته است.
امرالله در اواخر ماه حوت سال گذشته با صدور فرمانی که دکترغنی آن را امضاء کرد درمنصب تشریفاتی و تعریف ناشده ای به نام «وزیردولت درامور سکتور امنیتی» منتصب شد.
آقاي صالح هفته پيش فهرست پيشنهادي اش را به هدف ایجاد اصلاحات در وزارت دفاع ملي به دکترغنی تحویل داده و و برگشت خود به دفتر کارش را به عملي شدن محتوای اوراق پیشنهادی در خصوص اصلاحات مشخص مشروط دانسته است.
این درحالی است که قرار گزارش، امرالله صالح در هفته جاري عملاْ به دفتر کارش حاضر نبوده است.
باز پیدایی گلبدین حکمتیار همراه با یک بسته از خط و نشانی کشی ها و تهدید ها به عرصه سیاسی، فروپاشی سریع نظام لرزان کنونی را شتاب بیشتر داده و شب قبل امرالله صالح در جمعي از هوادارانش گفته است كه اشرف غني آدم فاقد اعتبار و فاشیست اندیش و نژاد پرست است. وي هشدار داده است كه وی در صورت ادامه اين روند، در برابر دوربین رسانه ها استعفايش را اعلام خواهد کرد وسپس به فاز جدیدی از مبارزه علیه طالبانیزم وارد خواهد شد.