-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ خرداد ۴, پنجشنبه

بیخ دهشت اندیشی خانواده است/ آدمکش انگلیسی


عکس عامل حمله منچستر؛ گرگ تنها نبوده/ جوامع غربی نسبت به تروریزم مغزی وخانواده گی دستخوش توهم اند. 


پلیس انگلیس گفته: عامل حمله منچستر عضو یک شبکه تروریستی بوده است (عکس زیر). پدر و برادر این تروریست روز چهارشنبه دستگیر شدند. به گفته پلیس، برادر وی در جریان حمله دوشنبه شب منچستر بوده است.

گزارش رادیو آلمان: رفته رفته جزئیات بیشتری از انفجار انتحاری منچستر برملا می‌شود. پس از این انفجار دست‌کم ۴ نفر دستگیر شده‌اند. یک مأمور امنیتی سابق در لیبی هم ادعاهایی درباره پدر عامل این حمله مطرح کرده است.

از قرار معلوم برای پلیس بریتانیا تردیدی باقی نمانده که شبکه‌ای تروریستی از سلمان عبیدی حمایت می‌کرده است. خبرگزاری آلمان به نقل از یان هاپکینز، رئیس پلیس منچستر نوشت: «به اعتقاد من کاملا روشن است که یک شبکه در کار بوده و ما به دنبال آن هستیم».

پیش از این هم ترزا می نخست‌وزیر، و امبر راد وزیر کشور بریتانیا، اشاراتی به این موضوع کرده بودند، البته نه به این صراحت.

می شامگاه سه‌شنبه با اشاره به تحقیقات پلیس گفته بود که ممکن است گروهی بزرگ پشت حمله‌ی منچستر بوده باشد؛ نخست‌وزیر بریتانیا گفته بود که نمی‌توان از این احتمال چشم پوشید. راد هم پیش از ظهر چهارشنبه گفته بود که عامل انتحاری "احتمالاً" تنها عمل نکرده است.

در جریان تحقیقات و در چندین عملیات مسلحانه پلیس چهار مرد هم در مکان‌های مختلف در منچستر دستگیر شده‌اند؛ یک فرد ۲۳ ساله در روز سه‌شنبه و سه تن دیگر در روز چهارشنبه در جنوب منچستر‌در محلی که عبیدی زندگی می‌کرده است.

هاپکینز، رئیس پلیس منچستر، در مورد هویت دستگیرشدگان و ارتباط احتمالی آنها با انفجار به جزئیاتی اشاره نکرده است. گفته می‌شود یکی از دستگیرشدگان برادر سلمان عبیدی است.

عبیدی برای دستگاه‌های امنیتی شناخته‌شده بوده است.