-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ تیر ۹, جمعه

ستولنبرگ: ماموریت جنگی نخواهیم داشت (ههههههههه)

با مشوره جنگی  می خواهند جنگ سراسر باخته شده را جبران کنند! اگرمی جنگی، درست بجنگ؛ ورنه خودت را قایم کن!

جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، گفته است به نظرش عقب‌نشینی نیروهای ایالات متحده از افغانستان، زیادی شتاب‌زده و خیلی زودتر از موعدش انجام شده است.   ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، در حرف‌هایش تاکید کرد پایان ماموریت جنگی ناتو در افغانستان در سال ۲۰۱۴، تصمیم درستی بود، و گفت: 
"اگر حرفی باشد، این است که باید زودتر این کار را می‌کردیم". جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، در نشست خبری‌اش گفته است: "من برای جنگ زمان‌بندی نمی‌گذارم. جنگ در اساسش یک پدیده غیرقابل‌پیش‌بینی است". به گفته او، "لُب کلام این است که ناتو تعهد کرده است افغانستان را از هراس و وحشت و ترور رها کند، و رهایی از هراس، اقتضا می‌کند که اجازه ندهید اقداماتتان خنثی شود."ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، گفته است نیروهای این ائتلاف در افغانستان افزایش می‌یابد ولی رقم دقیقی مطرح نکرد؛ و در عین حال گفت که این نیروهای افزایشی، ماموریت جنگی (ههههههههه) نخواهند داشت. در حال حاضر ۱۳۵۰۰ نیروی ناتو در افغانستان حضور دارند.
با این جفنگیات نه مردم افغانستان فریب می خوردند؛ نه طالب شما را نجات می دهد، نه داعش؛ نه پیروزی به دست می آید؛ نه روسیه می ترسد، نه ایران. پاکستان پوزخند می زند و هند، صبورانه از کمینگاه مسابقه را تماشا می کند که عنکبوت درشت اندام و حرف نا شنو ناتو و امریکا درافغانستان چه گونه در دامگه افغانستان پارچه پارچه می شود.