-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ خرداد ۱۷, چهارشنبه

امریکا تصفیه حساب را از زیر ریش خود شروع کرده

بولیوی: آمریکا در ونزوئلا مشغول کودتاست.رئیس جمهوری بولیوی مدعی شد که یک کودتای مخالفان با حمایت آمریکا در ونزوئلا در جریان بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو رئیس جمهوری بولیوی در مصاحبه با خبرگزاری آلمان افزود: آنچه در حال رخ دادن در ونزوئلا بوده، کودتا است.

مورالس در این مصاحبه واشنگتن را به حمایت از مخالفان در ونزوئلا با هدف به دست گرفتن کنترل ذخایر نفتی این کشور متهم کرد.

وی گفت: آمریکا و سازمان کشورهای آمریکایی برای رسیدن به این موضوع مداخله می کنند. مداخله واشنگتن و 'لوئیس آلماگرو' دبیر کل سازمان کشورهای آمریکایی در امور داخلی ونزوئلا مغایر با اصول دموکراتیک است.

رئیس جمهوری بولیوی افزود: مادورو رئیس جمهوری ونزوئلاست که توسط اکثریت مردم این کشور انتخاب شده است. باید از آرای مردمی که به مادورو رای داده اند دفاع کرد.

خبرگزاری آلمان نوشت: 'سخنان مورالس در حالی مطرح شده است که ونزئلا از آغاز ماه آوریل (فروردین) صحنه اعتراض های خشونت آمیز مخالفان علیه دولت این کشور بوده است. ونزوئلا هم اکنون با بدترین بحران اقتصادی در تاریخ این کشور، کمبود شدید مواد غذایی و دارو و تورم سه رقمی روبروست. مخالفان دولت کاراکاس خواهان برگزاری انتخابات جدید در این کشور هستند اما رئیس جمهوری ونزوئلا از کناره گیری از قدرت خودداری می ورزد.