-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ تیر ۱, پنجشنبه

بنیانگذاران مسجد لیبرال تهدید به مرگ شدند

روایت تاریخ اسلام نافی مسجد لیبرال نیست؟ اسلام یک بار برای همیشه تعریف و نافذ شده است... به گزارش خبرگزاری آلمان در نخستین روزهای پس از گشایش نخستین مسجد مختلط جهان در شهر برلین (عکس زیر)، موسسان ترک تبار آن از سوی مسلمانان افراطی تهدید به مرگ شدند.

نخستین مسجد مختلط و لیبرال جهان "مسجد ابن رشد/ گوته" نام دارد. مراسم گشایش این مسجد با حضور زنان بی حجاب در کنار مردان روز جمعه ١٦ ژوئن برگزار و از شبکه‌های تلویزیونی متعدد پخش شد.

فیلم این مراسم را تا بعد از ظهر روز دوشنبه این هفته بیش از یک میلیون و ٦٠٠ هزار نفر فقط در تلویزیون عربی زبان دویچه وله دیدند و هزاران نفر به آن واکنش منفی نشان دادند.

در مسجد ابن رشد/ گوته که با صرف میلیون‌ها یورو هزینه ساخته شده است، زنان و مردان در کنار یکدیگر می نشینند و عبادت می کنند، زنان مجبور به استفاده از روسری نیستند و هنگام برگزاری نماز جماعت دوشادوش مردان می ایستند.

برگزاری نماز جماعت مختلط بخشی از مراسم گشایش مسجد بود. این نماز دو پیشنماز زن و مرد داشت که همزمان آن را اقامه کردند و پیشنماز زن نیز روسری به سر نداشت. سیران آتش، مدافع حقوق زنان نیز در این مراسم بدون حجاب سخنرانی کرد.

به گزارش رادیو فرانسه، در مسجد مختلط ضمنا میان وابستگان به مذاهب و فرقه‌های اسلامی نیز تفاوتی وجود ندارد و سنی‌ها، شیعیان و علوی‌ها فارغ از ملیّت خود می توانند از آن برای انجام مراسم مذهبی خود استفاده کنند.