-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ خرداد ۱۷, چهارشنبه

اگر با تروریزم مقابل هستی، چطور از تروریست صلح می خواهی؟

بلومبرگ


نشریۀ بلومبرگ در عنوان یک مطلب خود می‎نویسد که رئیس جمهور اشرف غنی می‎گوید که پاکستان یک جنگ اعلان نشده را در برابر افغانستان به راه انداخته‎است.

نشریه می‎نویسد که رئیس جمهور غنی این مطلب را در سخنرانی خود به گردهمایی بین‎المللی روز سه شنبه در کابل ابراز داشته‎است.

بلومبرگ می‎نویسد که این سخن رئیس جمهور غنی این پیام را می‎رساند که شکست دادن به طالبان و گروه‎های شورشی دیگر که از مدت‎ها در پاکستان پناه گاهای دارند برای نیروهای ناتو و افغان چقدر دشوار است.

بلومبرگ در ادامه می‎نویسد که رئیس جمهور غنی از جهانیان خواستار شد تا به تعهدات خود عمل کرده به دهشت افگنی مورد حمایت دولت‎ها خاتمه بخشند.

نشریه از قول رئیس جمهورغنی می‎نویسد که در دو سال اخیر یازده هزار جنگجوی خارجی وارد افغانستان شده اند تا برای گروه داعش بجنگند و درین مدت بیش از هفتاد و پنج هزار افغان یا کشته یا زخمی شده‎اند.

نشریه در اشاره به انفجار اخیر تانکربم در کابل که شمار قربانیان آن به بیش از ۱۵۰ نفر رسیده‎است می‎نویسد که اگرچه کدام گروهی مسئولیت آن را بدوش نگرفته‎است ولی مقامات امنیتی شبکۀ حقانی و استخبارات پاکستان را مسئول می‎دانند.


نشریۀ بلومبرگ به اظهارات دیروز رئیس جمهور غنی در بارۀ صلح نیز اشاره کرده که خواستار صلح با طالبان شد ولی گفت که در صلح برای همیشه باز نخواهد بود.

او گفت که اگر طالبان به مذاکرات صلح روآورند حکومت برای آن‎ها اجازه خواهد داد که دفتری بگشایند. ولی این آخرین فرصتی برای آن‎ها خواهد بود.