-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ تیر ۳, شنبه

دانشمندان هشدار دادند


احتمال برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر


به گزارش گجت نیوز، گروهی از دانشمندان، از احتمال برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر خبر داده‌اند. آیا نژاد بشر در آستانه نابودی بر اثر برخورد اجرام فرازمینی قرار دارد؟ 
پروفسور آلن فیتزسیمون (Alan Fitzusimmon) در این باره می‌گوید که با برخورد سیارک و یا اجرام آسمانی به زمین، رویدادهای هولناکی در انتظار زمین خواهد بود. ستاره‌شناسان، هر روزه سیارک‌هایی را کشف می‌کنند که می‌توانند به عنوان یک خطر بالقوه برای زمین مورد بررسی قرار گیرد. در همین راستا کارشناسان هشدار داده‌اند که بر اثر برخورد سیارک به زمین ، بخش بزرگی از تمدن‌ها و شهرهای سراسر جهان به کلی تخریب خواهند شد.
هشدار این گروه از دانشمندان، با یادآوری رویداد تونگوسکا همراه است. رویدادی که در سال 1908 میلادی و در منطقه سیبری به وقوع پیوست، برخورد سیارکی به زمین همه چیز را تا شعاع 1200 کیلومتری خود با نابودی همراه ساخت!
در برخورد سیارکی تونگوسکا، این جرم آسمانی ضمن ورود به اتمسفر سیاره زمین، به سرعتی در حدود 55 هزار کیلومتر بر ساعت رسید و سپس به زمین برخورد کرد. انرژی آزاد شده بر اثر این برخورد، 185 برابر بیشتر از بمب‌باران اتمی هیروشیما بود! برآوردها حاکی از آن هستند که این سیارک در لحظه ورود به اتمسفر زمین 30 کیلومتر بر ساعت بوده و در فاصله 5 کیلومتری زمین منفجر شده است.