-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ خرداد ۲۹, دوشنبه

راز هیجان انگیز جمجمه ناپلئون

آیا تئوری وحی آسمانی در زمین آرام آرام جایش را به انقلاب تکان دهنده برخاسته از افشای اسرار تمدن های فوق پیشرفته فرازمینی خالی می کند. آیا عصر جهت یابی فلسفی همه چیز را تغییر خواهد داد؟حدود دو سال از پخش خبري عجيب در اينترنت مي‌گذرد؛ خبري كه‌می‌گفت يك ايمپلنت فوق پيشرفته در جمجمه ناپلئون بناپارت، امپراتور فرانسه كشف شده و باعث حيرت دانشمندان شده است. اما جزئيات اين ماجرا از چه قرار است، چه كسي از راز اين كشف پرده برداشته و مهم‌تر از همه آيا ناپلئون را موجودات فضايي ربوده بودند؟

دانشمندان در حال بررسي بقاياي ناپلئون بناپارت به ريزتراشه‌اي نيم اينچي (حدود 2/1 سانتي‌متر) برخوردند كه باعث حیرت بسيار آن ها شد. آنان مي‌گويند اين جسم اسرار‌آميز مي‌تواند يك ايمپلنت بيگانه باشد. به اين ترتيب اين احتمال مطرح مي‌شود كه امپراتور فرانسه را بيگانگان ربوده‌اند!

 دكتر آندره دوبوا در گفت‌وگويي با يك نشريه پزشكي فرانسوي درباره این خبر گفت:

«اين كشف باعث مطرح شدن مباحث جديدي شده كه بسيار فراتر از درك كنوني ما هستند.

پيش از اين تصور مي‌شد قربانيان ربوده شده توسط بيگانگان، انسان‌هايي عادي هستند كه هيچ نقشي در وقايع جهاني ندارند. اما اكنون مدرك محكمي داريم كه ثابت مي‌كند فرازميني‌ها انسان‌هاي مهم تاريخ را هم هدف قرار داده‌اند و شايد هم در آينده اين كار را تكرار كنند! دكتر دوبوا در طول آزمايشاتي كه روي جسد ناپلئون انجام مي‌داد و براي آن 140 هزار دلار بودجه تحقيقاتي از دولت فرانسه دريافت كرده بود، به اين كشف نائل شد.
او توضيح مي‌دهد: «من به دنبال اين بودم كه ببينم آيا ناپلئون از يك اختلال غده هيپوفيز رنج مي‌برد كه در نتيجه آن، قد او كوتاه شده بود؟» اما در عوض، اين محقق چيزي بسيار شگفت انگيزتر را كشف كرد: «زماني كه من جداره داخلي جمجمه را بررسي مي‌كردم، برآمدگي كوچكي را لمس كردم. سپس آن نقطه را با يك ذره‌بين بررسي كردم و متوجه شدم آن جسم، نوعي ريزتراشه فوق پيشرفته است.»
دكتر دوبوا بر اساس ميزان رشد استخوان دور اين تراشه به اين نتيجه رسيده كه آن را در زمان جواني، درون جمجمه او كار گذاشته‌اند: «ناپلئون در جولاي 1794، يعني زماني كه 25 سال داشت براي چندين روز ناپديد شده و هيچ‌كس او را نديده بود. او بعدها ادعا كرد در آن زمان در جريان كودتاي تميدورين زنداني بوده؛ اما هيچ مدركي دال بر اين بازداشت وجود ندارد. 
من معتقدم اين زماني است كه اين ربايش انجام گرفته است.» از آن زمان به بعد، پيشرفت ناپلئون بسيار سريع اتفاق افتاد. يك سال بعد او فرمانده سپاهيان فرانسه در ايتاليا شد. و بعد به طرز معجزه‌آسايي توانست سربازان گرسنه و ژوليده را به رزم آوران درجه يكي تبديل كند و نيروهاي ايتاليايي را در هم بشكند.
برگرفته از روزنامه همشهری