-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ تیر ۲۱, چهارشنبه

احمدی نژاد هم حکومت خامنه ای را ظالم خواند


احمدی‌نژاد: آیا ما مرغ عروسی و عزا هستیم؟


احمدی نژاد بازداشت حمید بقایی، معاون اجرایی خود در دولت دهم را غیرقانونی دانست و آن را "یک ظلم بزرگ" توصیف کرد. او با استناد به موادی از قانون اساسی از رئیس قوه قضائیه خواست بقایی را آزاد کند.

به گزارش رادیو آلمان، نامه مفصل رئیس جمهور سابق در روز سه‌شنبه درسایت "دولت بهار" نزدیک به احمدی‌نژاد منتشر شد. این نامه دو روز بعد از دستگیری حمید بقایی انتشار می‌یابد. حمیدرضا بقایی از چهره‌های جنجالی سال‌های پایانی دولت دهم و از افراد بسیار نزدیک به رئیس این دولت محسوب می‌شود. او همزمان با معاونت احمدی‌نژاد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و ویژه اقتصادی بود.

احمدی‌نژاد بازداشت بقایی را ناگهانی خوانده و یادآوری می‌کند که حرف زدن حق طبیعی و قانونی هر شهروند است. در بخشی از نامه او آمده است: «برخی می‌گویند نباید علنی انتقاد کرد که موجب تضعیف است و باید موارد را به طور خصوصی به مقام معظم رهبری منتقل کرد. اما مگر همه مردم به ایشان دسترسی دارند؟»
احمدی نژاد در ادامه می‌‌نویسد که نامه‌ای هم در همین ارتباط به رهبری هم نوشته است.