-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مرداد ۴, چهارشنبه

تصویب شد؛ اعلام جنگ آمریکا به پاسداران

آیا خطرآماج گیری پایگاه های امریکا درافغانستان نزدیک شد؟مجلس نمایندگان آمریکا امروز طرح مربوط به اعمال تحریم های جدید علیه روسیه و رژیمهای ایران و کره شمالی را با اکثریت بسیار بالایی با 419 رای موافق تصویب کرد.

این طرح بیش از دو سوم آرای موافق مجلس نمایندگان آمریکا را به خود اختصاص داده و فقط 3 نماینده با آن مخالفت کردند.

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا پیش از رای گیری رژیم ایران را به حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر متهم کرد و گفت: این تحریم‌ها برجام را نقض نمی‌کند، بلکه آن را تقویت می‌کند زیرا به متحدانمان نشان می‌دهد که ایالات متحده با نقض قوانین بین‌المللی برخورد می‌کند.

رهبر دموکراتها در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان نیز گفت: بارها گفتم که باید رژیم ایران را بخاطر حمایت از تروریسم، برنامه موشکی و نقض حقوق‌ بشر تحت فشار قرار دهیم و این لایحه دقیقا این کار را انجام می‌دهد.

یک نماینده دموکرات دیگر نیز گفت: این لایحه، تمامیت سپاه پاسداران را در معرض تحریم‌ قرار خواهد داد.

این طرح که باید در مجلس سنا نیز به تصویب برسد، رئیس‌جمهور آمریکا را موظف می‌کند برای مقابله با برنامه موشکی و حمایت از تروریسم و همچنین سرکوب شهروندان ایرانی، افراد و نهادهای وابسته به سپاه پاسداران را در لیست سیاه قرار دهد.

سرکرده سپاه پاسداران چند روز پیش در تهدیدی بی پرده علیه آمریکا گفت که اگر واشنگتن بخواهد سپاه را تحریم کند، باید پایگاه های نظامی خود را در منطقه تا عمق هزار کیلومتری در اطراف ایران جمع کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نیز در اظهاراتی تهدیدآمیز علیه آمریکا، هم‌ردیف شمردن سپاه با گروه‌های تروریستی و اعمال تحریم‌های مشابه را ریسک بزرگی برای آمریکایی‌ها، پایگاه‌ها و نیروهای آنها در منطقه دانست.

سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این تهدیدات گفت: نیروهای ما، بزرگترین ماشین جنگی در جهان هستند و ما هر اقدامی را که بتوانیم برای محافظت از کشورمان و دفع تهدیدهای پیش رو انجام خواهیم داد.