-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ تیر ۲۷, سه‌شنبه

حتی جنرال های امریکایی اطلاع ندارند که درافغانستان چه جریان داردبریدجنرال روگرتورنر در گفت و گو با روزنامه نیویورک گفته است که بعد از خروج از افغانستان من واقعن فکر نمی کردم دو باره پایم به هلمند برسد. شمار تفنگداران دریایی امریکا درهلمند تا سال ۲۰۱۲ به بیست هزار تن می رسید. 

 به نوشته روزنامه، این بار، ماموریتش کاملا متفاوت است. او این بار صرفن 300 نیروی دریایی را زیرفرمان خود دارد و افغان ها را در مبارزه شان علیه طالبان یاری می دهد.  علت بازگشت نیروهای دریایی تصرف مناطقی از سوی طالبان خوانده شده که به قیمت جان ۳۴۹ سرباز امریکایی دفاع و پاسداری شده بود.  جنرال ولی احمدزی از فرماندهان اردوی ملی درهلمند گفته است که به افزایش نیروهای امریکایی درهلمند نیاز است زیرا که «این جنگ تنها جنگ ما نیست، این نبردی علیه تروریزم بین المللی است. ما برای درهم کوبی تروریزم، نیاز به تکنولوژی مدرن و نفرات بیشتر امریکایی داریم.