-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ تیر ۱۰, شنبه

حکمتیار: جمیعت وجنبش سازمانده انفجارات کابل بودند


گلبدین درنقش پیشمرگ داوطلب برای محافظت تیم طالبان- اتمر اعلامیه داده است.
 دراعلامیه ای که از نام «حزب اسلامی افغانستان» انتشار یافته، گلبدین با اشاره به سه جناح سیاسی ( جمیعت، جنبش و حزب وحدت محقق) حکم کرده است که «حوادث خونين كابل و هرات به گونه خاص از سوى همين ها مهندسى و ايجاد گرديد.»
مشارالیه به گزارش رسمی نیروهای امنیتی آلمان در رابطه به تراژدی چهار راهی زنبق، آتشباری به جوانان کابل و عملیات انتحاری بر صف جنازه در تپه بادام باغ هیچ عنایتی از خویش ظاهر نساخته است.
حکمتیار از زمانی که پایتخت نشین شده، از حریفان قدیمی خویش بدون ذکر نام با مسمای حزب یا رهبران شان، با عناوین، «دوی»، «آن ها» و «کسانی که» نام می برد که عمق انزجار و حس انتقام آتشین را نشان می دهد.

وی دراین اعلامیه با انگشت گذاری بر«زبان تهدید، تخویف واخطار» به وسیله سران ضد طالب- داعش، فی الحال همچو «ثالث بالخیر» ردای اندرز وپند برشانه افگنده و گفته است که آن ها باید «سياست هاى تقابل خصمانه، رقابت هاى ناسالم و منفى و جبهه گيري ها عليه همديگر را كنار بگذارند.» حال آن که ائتلاف نجات افغانستان هدف اصلی خود را جلوگیری از فروپاشی نظام عنوان کرده است.

دراعلامیه گلبدین از «راه حل افغانی» یاد کرده و آخر سر، مدعی شده است که وی با دولت دست یاری دادده آن هم «در شرائطى كه كشتى نظام در حال غرق شدن بود.» این در حالی است که خطر غرق شدن زمانی تقویت شده که گلبدین با جناح اتمر- غنی ملحق شده است.
دراعلامیه گفته شده که مردم « از گروه هاى جنگ طلب و شعارهاى جنگ افروزانه شان نفرت دارد.» این کنایه مستقیم به جنرال دوستم، عطا نور و محقق است. گلبدین از «مجمع تفاهم ملى» نام برده که به قول وی، جمیعت، جنبش وحزب وحدت قصد دارند پروسه آن را اخلال کنند!
حکمتیار از روز اول ورود به کابل تا کنون چندین حمله لفظی و هشدار علیه جمیعت وشورای نظار صادر کرده است که طرف مقابل به هیچ یکی از آنان پاسخ نداده است.