-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ تیر ۲۷, سه‌شنبه

بحث اعزام نایب السلطنه امریکایی به افغانستان


به ابتکار کمپنی خصوصی بلوک واتر و داین کورپ انترنیشنل، طرح واگذاری جنگ افغانستان به سکتورخصوصی امریکا آماده است. تلاش هایی درجریان است که جنگ افغانستان به سکتور خصوصی امریکا واگذار شود.

گزارش های مکرری اخیرا درباره ورود کمپنی های قراردادی ارایه کننده خدمات جنگی وامنیتی امریکا درجنگ افغانستان در نشریات مختلف از جمله وال استریت ژورنال منتشر شده است. نشریه انلانتیک نیزحول همین موضوع چرخیده اما طرح خصوصی سازی از سوی کمپنی ترسناک بلوک واتر و داین کورپ انترنیشنل را دیوانه گی توصیف کرده و گفته است که این فکر با توجه به معیارهای موجود درامریکا، چیزی عجیب وغریب است.

اریک پرنس رییس بلوک واتر و ستیفن فینبرگ رییس داین کورپ انترنیشنل سعی دارند کاخ سفید را قانع کنند که تشکیل یک اردوی اجیر سربازان امریکایی را از باتلاق افغانستان  رهایی می بخشد.

اردوی اجیر درافغانستان به وسیله یک نماینده خاص کاخ سفید ( درنقش یک نایب السطنه) رهبری خواهد شد که مستقیم به شخص دونالد ترمپ گزارش خواهد داد. چیزی همانند آن چه بعد از جنگ دوم جهانی درجاپان اتفاق افتاد. درآن زمان جنرال داگلاس مک کارتر وایسرای امریکایی کلیه امور نیروهای امریکایی را هم آهنگ می کرد.  اما نشریه انلانتیک درپایان گزارش خود می نویسد که هرچند طرح خصوصی سازی جنگ افغانستان درحال انجام است اما سپردن مدیریت جنگ افغانستان به کمپنی های قراردادی، می تواند عواقب بسیار ناگوار داشته باشد. انتلانتیک بدین باور است که امریکا برای پذیرش این طرح افراطی آماده گی ندارد.