-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ تیر ۱۵, پنجشنبه

مخالفت با نماز جماعت مسلمون در باغ وحش

مدیران یک باغ وحش در استان کبک مورد انتقاد شدید قرار گرفتهاند که چرا به گروهی از مسلمانان اجازه دادهاند در باغ وحش نماز جماعت برگزار کنند.
بعدازظهر روز یکشنبه ۲ ژوئیه، ویدیوی کوتاهی در شبکه یوتیوب منتشر شد که نشان میداد یک گروه از مسلمانان در محل باغوحش(Safari Park)، در منطقه Hemmingford، در ۷۰ کیلومتری جنوب مونترآل نماز جماعت برگزار کردهاند.
بلافاصله پس از انتشار این ویدیو، که روز بعد از شبکه یوتیوب حذف شده است، تعداد بسیار زیادی پیامهای اعتراض شدید و نژادپرستانه به مسئولان باغ وحش ارسال شده است.
به گزارش کنیدین پرس، شدت اعتراضها نسبت به مسئولان باغ وحش به حدی بوده است که روز سهشنبه اطلاعیهای از طرف مدیران باغ وحش مونترآل منتشر شده است.
در اطلاعیه Hemmingford Safari Park که در صفحه فیس بوک باغ وحش منتشر شده، تاکید شده باغ وحش یک مکان عمومی و چند فرهنگی است و همه افراد با هر ملیت، مذهب، زبان، فرهنگ و گرایش جنسی حق دارند از آن استفاده کنند.
براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی مدیران باغ وحش، یک گروه از اعضای انجمن مسلمانان کانادا Muslim Association of Canada، که از قبل محل مشخصی را در باغ وحش برای جشن و پیکنیک رزرو کرده بودند، با سیستم و وسایل صوتی خودشان در پارک مستقر شده بودند.