-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ تیر ۲۵, یکشنبه

نیویورک تایمز: ایران درحال ساخت یک جاده خاکی از عراق به سوریه است
روزنامه نیویورک تایمز با ادعای حکمرانی تهران بر بغداد، نوشت ایران در حال ایجاد جاده ای خاکی از عراق به سوریه و اتصال آن به لبنان است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «نیویورک تایمز» در یادداشتی مدعی شد بعد از آنکه دولت آمریکا و نیروهایش کشور عراق را ترک کردند، اکنون ایران بر آن حکمرانی می کند.
در ابتدای این یادداشت با اشاره به اجناس و کالاهای ایرانی در هر بازار و فروشگاهی در عراق به وفور یافت می شود، ادعا شده است: «فقط این نیست. گروه های تحت حمایت ایران به سختی در تلاش هستند تا گذرگاهی برای انتقال تسلیحات و نیروی انسانی به سوریه و لبنان ایجاد کنند.»
نیویورک تایمز ، در بخشی از این مطلب با اذعان به اینکه دولت صدام از سلاح های شیمیایی علیه ایران در جنگ تحمیلی استفاده کرده بود، نوشت: «بعد از حمله آمریکا به عراق در 14 سال پیش، که نزدیک به 1 هزار میلیارد دلار هزینه برداشته و 4500 نیروی آمریکایی نیز جان خود را از دست دادند...ایران در عراق پیروز و آمریکا بازنده شد.»
این روزنامه در ادامه مدعی است ایران در حال ایجاد جاده ای 24 کیلومتری و خاکی در استان مرزی «دیاله» برای اتصال به خاک سوریه است.
نیویورک تایمز در حالی این ادعاها را بنا به گزارش خود مطرح می کند که اسرائیل به طور مکرر مدعی هستند ایران در حال ایجاد گذرگاهی زمینی برای اتصال عراق به سوریه و لبنان، و همچنین ساخت کارخانه تسلیحاتی برای حزب الله لبنان است.