-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ تیر ۱۵, پنجشنبه

هاوکینگ: ترامپ جهان را به انقراض می‌کشاند

براساس گزارش BBC، هاوکینگ فیزیکدان مشهور بریتانیایی می‌گوید این اقدام زمین را در مسیری قرار می دهد که آن را به حمام داغی مانند سیاره ناهید تبدیل خواهد کرد. اصلی‌ترین نگرانی هاوکینگ آینده نسل بشر است، و نگرانی ویژه او تصمیم ترامپ برای خروج از معاهده پاریس است که هدف آن کاهش انتشار گاز دی‌اکسید کربن در جهان بوده‌است.
وی می‌گوید ما تا نقطه اوجی که گرمایش جهان را به روندی غیرقابل بازگشت تبدیل خواهد کرد راه درازی در پیش نداریم. تصمیم ترامپ می‌تواند زمین را در این آستانه قرار دهد تا این سیاره نیز به سیاره‌ای شبیه به ناهید با دمایی برابر ۲۵۰ درجه و باران‌های اسید سولفوریکی تبدیل شود. وی در ادامه می‌گوید تغییرات اقلیمی یکی از بزرگترین خطراتی است که بشر با آن مواجه است اما اگر اکنون اقدام کنیم می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد. دونالد ترامپ با انکار شواهد تغییرات اقلیمی و خروج از معاهده پاریس به سیاره زیبای ما آسیب‌های اجتناب‌پذیری خواهد زد و طبیعت را برای نسل ما و فرزندانمان در معرض انقراض قرار خواهد داد.