-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مرداد ۱۲, پنجشنبه

نعره های الله به احترام نواسه افغانی الاصل ابوجهل

محمد صابر فهیم
چكيده ي آنچه را امروز از زبان اين ملا صاحب پس از مراسم بخاك سپاري يك جنازه شنيدم با شما شريك مي سازم.خيلي عصباني بود، در هر جمله اش سه/ چهار واژه اهانت آميز ( خبيث ها، لعين ها، بيغيرت ها، ديوس ها) را استعمال مي كرد. حدود صد نفر مشايعت كنندگان جنازه بالاي گورستان جمع بودند.

من هم كه از كابل رفته بودم در گوشه ي خزيده و خاموشانه گوش مي دادم. ملا صاحب حملات اش را از بانوان آغاز كرده خطاب به اجتماع گفت:" به علماي دين چلنج مي دهم كه ثابت كرده نمي توانند كه زنان در كشور اسلامي در بيرون از خانه اجازه كار كردن را داشته باشند."

سپس در مورد امنيت و صلح صحبت هاي جالبي كرد. گفت:" هيچ گاهي دعا نخواهم كرد كه در افغانستان امنيت تأمين شود. چرا امنيت و صلح براقرار شود؟ امنيت و صلح شود كه باز از كابل و مزار زنان و دختران با قول ها و سر هاي لُچ بيايند در لب درياي ما خوش گذراني كنند؟ ما اگر اين رقم صلح مي خواستيم بسيار پيش صلح برقرار مي شد. ما مثل مردم كابل بي غيرت نيستيم كه اين بي ننگي را تحمل كنيم."

ملا صاحب از تكنالوژي هم آگاهي داشت. فيس بوك، وايبر و تويتر را مي فهميد. خطاب به مردم كه در گورستان جمع شده بودند گفت:" شب و روز مصروف فيس بوك و انترنت و تلويزيون هستيد. خدا براي ما چشم نداده كه به فيسبوك و تويتر ببينيم، بلكه چشم هاي ما براي آن است كه آيت هاي خدا را در اطراف خود ببينيم. آيت ها و نشانه هاي خدا را در سيب ها و خوشه هاي انگور ببينيد كه خداوند چگونه سيب را  شرين و انگور را تُرش خلق كرده است."

در اخير خطاب به همه گفت:" شما فرزندان مجاهدين هستيد، اينجا كسي حق نداشت در راديو و تايپ (راديو كسِت) موسيقي بشنود، اگر دُزدانه مي شنيد او را نابود مي كرديم، مگر چرا اين قدر بي غيرت و ذليل شديد كه امروز تلويزيون ها و امريكايي ها را تحمل مي كنيد!"

تعدادي هم با نعره هاي تكبير ملا صاحب را تشويق كردند و به او جرأت بخشيدند.
و اما من ماندم و دنياي پر از حسرتم در اين سرزمين سنگ شده با سوال هاي عجيب.؟