-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مرداد ۱۰, سه‌شنبه

عراق از ایران فاصله گرفته و به جبهه عربستان می پیوندد؟

حوادث منطقه ای سرعتی به خود گرفته که حتی تا یک هفته پیش هم تصور آن نمی رفت.


پیک نت: حوادث منطقه ای سرعتی به خود گرفته که حتی تا یک هفته پیش هم تصور آن نمی رفت. از تحریم های امریکا علیه ایران تا اخباری که در باره بازگشت قدرتمندانه طالبان به افغانستان، که مفسران روسیه با صراحت نسبت به آن هشدار داده اند. زمزمه های اختلاف میان حزب تقریبا حاکم عراق که آیت الله حکیم آن را با کمک آیت الله شاهرودی درایران پایه ریزی کرد اما پس از سقوط رژیم صدام و بازگشت به عراق ترور شد و کار افتاد دست برادرش "عمار" حکیم با جمهوری اسلامی جنبه آشکار به خود گرفته است. نه تنها این، بلکه مقتدا صدر که ریش و عبایش را مدیون قم و بیت آقای خامنه ای بود نیز حسابش را از ایران جدا کرده است. 
کم کم عراق نیز می رود که در کنار عربستان سعودی قرار گیرد؟
در عراق هنوز امریکا حرف اول را می زند و دولت عراق بیمناک از استقلال کردهای عراق از یکسو با امریکا همسوئی علیه ایران را آغاز کرده تا جلوی حمایت امریکا از این استقلال را بگیرد و از سوی دیگر روی دولت ترکیه و عربستان بعنوان دو همسایه متحد امریکا حساب باز کرده است. اگر سیر رویدادها بر همین اساس پیش برود، محاصره ایران از سه طرف کامل می شود. جنوب، شرق و غرب ایران و تازه روی جمهوری آذربایجان هم زیاد نمی توان حساب کرد.

این عکس از حضور مقتدا صدر در عربستان و ملاقات با وليعهد عربستان گرفته و توسط تلویزیون الجزیره مخابره شده است. ولیعهدی که باحتمال بسیار بزودی پادشاه عربستان خواهد شد.