-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مرداد ۲۸, شنبه

بازی ویرانگر «تاج وتخت» درافغانستان

نیویورک تایمز: آصف مهمند روز پنجشنبه بعد از رهایی روانه کابل شده و خودش را برای یک ماجرای دیگر آماده کرده است.روزنامه معروف نیویورک تایمز در تازه ترین گزارش خویش فاش کرده است که دکترغنی ازمدت ها به این سو برای کنار زدن عطا نور از مقامش تلاش کرده است.
نیویورک تایمز بعد از بررسی مشروح قتل وکشتار های اخیر از سوی قوماندان حزب اسلامی بشیرقانت، به قضیه اخیر در میدان هوایی مولانا جلال الدین در مزارشریف نیز توجه کرده است.
روزنامه دررابطه به اعزام آصف مهمند از کابل به بلخ می نویسد: به باور برخی ها، رفتن آصف مهمند به بلخ توطئه ای از سوی حامیان غنی به هدف تضعیف والی بلخ بود که این اقدام بعد از آن که عطا با جنرال دوستم دست اتحاد داد، جنبه فوری به خود گرفت.
روزنامه می نگارد: تا این دم هرگاه واقعن چنین توطئه ای درکار بوده باشد، به نظرمی آید شکست خورده است. مگر مهمند روز پنجشنبه بعد از رهایی روانه کابل شده و خودش را برای یک ماجرای دیگر آماده کرده است.