-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مرداد ۱۲, پنجشنبه

یمن/سپاه؛ افشاگری مهم حبرگزاری رویترز

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که سپاه پاسداران جهت ارسال سلاح برای حوثی‌ها (شبه نظامیان شیعه در یمن) از یک مسیر امن جدید استفاده می‌کند. رویترز در گزارش اختصاصی با استناد به "منابع مطلع" از مسیر جدید سپاه پاسداران در خلیج فارس جهت ارسال مخفیانه تجهیزات نظامی برای حوثی‌های یمن خبر داد. "منابع ایرانی و غربی" در ماه مارچ سال جاری میلادی (۲۰۱۷) نیز به رویترز گفته بودند که ایران سلاح یا مستشاران نظامی خود را یا به شکل مستقیم و یا از طریق سومالی به مناطق تحت کنترل حوثی‌ها می‌فرستاده است. این مسیر خطر رودررویی با کشتی‌های گشتی بین‌المللی در دریای عمان و دریای عرب را به همراه داشته است.
رویترز می‌نویسد، سپاه پاسداران از طریق مسیرهایی جدید تجهیزات نظامی را به کشتی‌های کوچک‌تری در مناطقی در دریای عمان می‌رساند که خطر مواجهه کمتری با گشت‌های بین‌المللی در دریای عمان دارند. بارگیری و نقل و انتقال‌ها نیز در آب‌های کویت در نزدیکی خطوط حمل و نقل بین‌المللی انجام می‌گیرند.