-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مرداد ۱۹, پنجشنبه

ترمپ: چطور است که از افغانستان خارج شویم؟

روزنامه امریکایی پولیتیکومنابع مطلع می گویند که فرماندهان نظامی افغان وامریکایی در جنگ با طالب و داعش با موانع غیر منتظره ای رو به رو شده  اند. 
این در حالی است که بحث برکناری جنرال نیکلسون از سوی ترمپ و پیشنهاد خصوصی سازی بخش عمده جنگ افغانستان، فرماندهان امریکایی و متحدان آن ها در حکومت و نیروهای امنیتی افغانستان را تکان داده است. به قول منابع مطلع، آن ها منتظر اند که اداره ترمپ درمقایسه با حکومت های پیشین امریکا تا چه میزانی نسبت به صلح و ثبات افغانستان متعهد باقی خواهد ماند. 
یک افسر امریکایی مقیم کابل با اشاره به فرماندهی چند ملیتی قوای تحت نظارت جنرال نیکلسون می گوید: درین جا شکایت ها بالا گرفته است که تاخیر درتصمیم گیری ترمپ اثرات عملی روی اوضاع برجای می گذارد.  
یک مقام نظامی که در جلسه فرماندهان درمقر نیروی هوایی تامپا با ترمپ حضور داشته گفته است: رئیس جمهور مثل این که می خواست بگوید که « آره، می دانم شما چه چیزی را میخواهید به من بگوئید، اما چطور است که از افغانستان خارج شویم؟ چه گونه می تواند شهروندان خود را گیر ودار بیرون بکشیم؟»
شبکه ان بی سی گزارش کرد که ترمپ یک روز بعد از جلسه با فرماندهان مساله برکناری نیکلسون را مطرح کرد.