-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مرداد ۲۶, پنجشنبه

شیخ جان به لب رسیده اصلاحات و لشکرکشی به تهران

اشاره: توجه کنید که خواسته پیرمرد چقدر ساده است اما نمودار چه رنجی گدازنده است.

به گزارش رادیو فرانسه، مهدی کروبی، یکی از رهبرانِ جنبش اعتراضی سال ١٣٨٨، به گفتۀ اعضای خانوادۀ خود، از صبح چهارشنبه ٢٥ سرطان در اعتصاب غذای خشک به سر می‌برد.
مهدی کروبی، برپایۀ اظهارات همسر وی، فاطمۀ کروبی، دو خواسته دارد که نخستینِ آنها «خروج ماموران امنیّتی از منزلی است که در آن در حصر بسر می برد» و دیگری برگزاری یک محاکمۀ علنی در صورتی که حصر او تداوم یابد.
درین حال از تهران گزارش شده است که  امروز در تهران یک لشکر کشی محسوس عملیاتی شده و در جای جای تهران و نقاط استراتژیک مثل میدان ونک . میدان هفت حوض نارمک. میدان پونک. میدان تجریش و حدفاصل چهارراه پارک وی تا میدان تجریش ایست بازرسی های پرحجم و انباشت نیروهای مسلح، حتی در جهاتی گماردن نیرو بر بام بعضی ساختمانهای دولتی و برج های بلند بصورت نامحسوس اما قابل فهم بچشم میخورد.

این لشکر کشی حکایت از آن دارد که اگر شیخ مهدی کروبی جانانه بایستد، حکومت بی موازنه می شود یا باید هزینه سنگین شهادت خودخواسته این معترض را بپردازد و منتظر حوادثی بنیان کن باشد. یا باید به خواست او تن در دهد که در آن صورت هم تابوی هیمنه نظام شکسته میشود.