-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مرداد ۳۱, سه‌شنبه

سخنرانی ترمپ؛ ادامه تقلا دربن بست افغانستان

ازوضع افغانستان نا امید هستیم، مگر آن جا را ترک نمی کنیم و کار ما فقط کشتن تروریست هاست.


بعد از انتظار طولانی واستمرار غوغای تبلیغاتی، اعلام استراتیژی جدید ترمپ در باره افغانستان، چرخیدن در مدار همان بن بست قبلی بود.
ترمپ که درفورت میر ایالات ویرجینیا درمحضرشماری زیادی از نظامیان امریکا سخن می گفت اعلام کرد که خروج شتابزده از افغانستان به نفع دهشت افگنان خلاء به وجود می آورد. ما اشتباه عراق را درین جا تکرار نمی کنیم. او گفت که امریکا دو باره به دنبال ملت سازی درافغانستان نیست. ما درآن جا فقط تروریست ها را می کشیم.

 وی اظهارداشت ما مردم خوب افغانستان را یاری می رسانیم که کشور شان را بسازند، دوره ملت سازی سپری شده است.

ترامپ اظهار داشت: وی از «ناامیدی» مردم امریکا نسبت به طولانی ترین جنگ در افغانستان سخن می گوید و « تمایل اصلی وی خروج از افغانستان است» مگر به گفته او تهدید های امنیتی علیه امریکا هنوز فراوان است.

ترامپ گفت: از این به بعد، پیروزی درافغانستان یک تعریف واضح خواهد داشت: حمله بر دشمنان ما، قلع وقمع داعش، درهم کوبی القاعده، جلوگیری از افتادن کشور به دست طالبان و در نطفه خنثی کردن هر حمله عظیم احتمالی علیه مردم امریکا. ما برای پیروزی می جنگیم، ما پیروز می شویم.
دونالد ترمپ در ادامه گفت: موضع گیری امریکا با توجه به وضعیت وشرایط تغییر خواهد کرد و او دم نقد در رابطه به تعداد سربازان و عملیات های بیشتر نظامی چیزی نمی گوید.