-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مرداد ۱۵, یکشنبه

دیوارکشی خطرناک دربرابر سنی مذهبان ایران

حتى حضور نمادين رهبر معنوى اهل تسنن قابل تحمل براى نظام مطلقه ولايت فَقِيه نيست !؟
حاشيه هاى فربه تر از متن مراسم تحليف رئيس جمهور نظام ولايت مطلقه فقيه درمجلس تهران 
عبدالحی «خراسانی»


يكم 
عدم دعوت از رهبر معنوى اهل تسنن كشور ايران ، مولانا عبدالحميد به رغم تمايل رئيس جمهور منتخب دكتر حسن روحانى با انتقادات گسترده در شبكه هاى اجتماعى روبرو شد.
اين انتقادات زمانى فربه تر مطرح گرديد كه از نمايندگان اقليت هاى دينى مانند يهودى ها ، مسيحيى ها و زردشتى ها دعوت به عمل آمده بود و حضور داشتند.
عدم دعوت از رهبر معنوى اهل تسنن انهم شخصيتى كه به نماد اخلاق و مدارا شهرت دارد و بنا به حمايت او استانهاى با اكثريت اهل تسنن همگى از دكتر حسن روحانى حمايت نمودند و بلند ترين آراء حسن روحانى از استان سيستان و بلوچيستان بود، رويكرد ظالمانه به حسن نيت بيست ميليون شهروندان اهل سنت كشور ايران مى باشد.
محمود صادقى نماينده مجلس در صفحه اى خود نوشته است:
" اگر عدم استفاده از اهل سنت در كابينه را با محدوديت ها توجيه مى كنند، دعوت نكردن از مولوى عبدالحميد در مراسم تحليف را چگونه توجيه مى كنند؟"
بلى ، متأسفانه نظام ولايت فقيه بشدت بطرف حكومت ديكتاتورى تك مذهبى و آنهم تك روايتى ( ولايت مطلقه فقيه ) مى رود و عملاً اهل تسنن شهروند درجه دو محسوب مى شوند.
دو 
ماراتون نمايندگان مجلس ايران در گرفتن عكس سلفى با بانو فدریکا موگرینی مسؤل سياست خارجى اتحاديه اروپا با انتقاد هاى بسبارى مواجه شده است و فشار افكار عمومى به حدى بود كه برخى نمايندگان از عمل خود اظهار ندامت نمودند و معذرت خواستند.
برخورد نمايندگان با اين ذوق زدگى و اشتياق زايدالوسف نشاندهنده فضاى بسته ء اجتماعى و سياسى در كشور ايران مى باشد.
انتشار اين تصوير با طنز هاى فراوان در جامعه همراه شد و در واقع نشاندهنده ذهنيت واقعى جامعه ايرانى مى باشد.
اگر ذوق زدگى نمايندگان مجلس كه از هفت خوان رستم مى گذرند تا به مجلس راه بيابند در برابر يك خانم اروپايى اينگونه باشد، پس به نتيجه مى رسيم كه متن جامعه به شعار هاى توخالى و پوپوليستى نماز جمعه ها و مرگ و درد ها توجهى چندانى نمى كند و ارزشى نمى گذارد.
رويكرد شهروندان ايران به فرهنگ و ارزشهاى ليبرال دموكراسى و آزادى هاى اجتماعى و سياسى امر مباركى است كه به خير و صلاح ايران و متطقه مى باشد و بايد بستر اين تغيير فراهم گردد.