-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مرداد ۲۵, چهارشنبه

البوم ( show off) دکترعبدالله و محاصرۀ اپراتیفی عطا «نور»

نبرد دشوار کنونی، مأموریت تاریخی تلخ و سخت آزمونی را برای والی بلخ تعریف کرده است.
درحالی که دکترعبدالله ( که ازبرکت ایستاده گی عطا نور برقدرت فاقد اقتدار دست یافت) در جریان تور منطقه ای سرگرم تکمیل کردن البوم ( show off) همیشه گی خویش در بلاروس است، دسته جات مشترک داعش- طالب که از فرماندهی مشترک دولت کابل و قوای بین المللی دستور می گیرند، به سوی اضمحلال تنها مرکز باقی ماندۀ مقاومت علیه تروریزم ( بلخ) گام به گام تقرب می کنند.

گروپ های اپراتیفی متضاد ومختلفی از کابل تا بغلان، واز کندز و فاریاب تا ولایت بلخ درتمامی مسیرهای عملیاتی فعال اند و مجموعه ای از گزارش ها می رسانند که عملیات خرابکاری علیه والی بلخ، از نظر اهداف مشخص شده، عین همان پلانی است که علیه جنرال دوستم به کار گرفته شد؛ این بار با تفاوت این که از تمامی جهات افشا شده، درافکار حلقات ضدطالب- داعش بی اعتبار گشته و در برابر آن، طرح های ضد حمله، با هم آهنگی نیروهای مردمی جنبش ملی و اردوگاه مردمی ضد تروریزم دراطراف عطا نور در دستور کار قرار گرفته است.  شبکه های روسیه- ایران برای نبرد با اجندای ارگ و امریکا درتمامی مناطق حضور عملیاتی قاطع خود را احراز کرده اند. این شوخی نیست، وقتی نبرد داغ شود، مشاهده خواهیم کرد که کار به کجا خواهد کشید.
     انتظار درگیری های ناگهانی از هر جهت وجود دارد. همه راه های شکست وپیروزی، برای ارگ و قوای بین المللی، اکنون از بلخ می گذرد. مسیرهموار، آن چنانی که روی نقشه ها در اتاق های مخفی با قلم نشانی شده، چندان هم هموار نیست. اما بحث اساسی این است تا زمانی که پایگاه مقاومت بلخ درهم کوبیده نشود، اعمار یک پایتخت مشترک و پایدار نظیر موصل ( عراق) ورقه ( سوریه) برای طالبان وداعش چند ملیتی نا ممکن است. روس ها وایرانی ها پیشاپیش، زیرپای پایتخت داعش درافغانستان را بیخی خالی کرده اند. هیچ نیرویی درصحنه موجود توان ایجاد یک موصل یا رقه در افغانستان را ندارد. اگر عطا نور درمحاصره است، ارگ وقوای بین الملی نیز درشعاع کلان تر درمحاصره قرار دارند.
پیشمرگی آصف «مهمند» احساساتی یک مرحله کوتاه مدت است و پیشمرگان دیگری نیز درمهمان خانه ها انتظار دستور اند. تیم حاکم به پوشش عام وتام قوای بین المللی بسیاردلگرم است و تا زمانی که یک موج «برگشت» به آنان لجام نزند، به محاصره و فشارعصبی عطا نور ادامه می دهند.