-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ شهریور ۲۱, سه‌شنبه

بعد از اسلام واقعی، پای بودای واقعی هم به میان آمد

 

«جنگ هفتادو دوملت»- نمونه بارز پاکسازی قومی

سرانجام نوبت به دالایی لامای سیاسی رسید.
 

 
به گزارش خبرگزاری رویترز، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه در سی و ششمین نشست دوره ای شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو ، رفتار دولت میانمار با اقلیت مسلمان روهینگیا را محکوم کرد و آن را نمونه بارز پاکسازی قومی دانست.
در همین حال دالایی لاما، رهبر بوداییان تبت برای اولین بار در مورد بحران روهینگیا سخن گفت و تأکید کرد: بودا قطعا به مسلمانانی که از خشونت‌ها در کشور بودایی میانمار در حال فرار هستند، کمک می‌کرد.
به نوشته روزنامه تلگراف؛ دالایی لاما با موضع‌گیری علیه خشونت‌های میانمار بر ضد مسلمانان روهینگیا گفت: کسانی که در حال آزار مسلمانان هستند باید بودا را به یاد آورند.
وی افزود: بودا قطعا به این مسلمانان بیچاره کمک می‌کرد. من نسبت به این مسئله احساس ناراحتی می‌کنم.
دالایی لاما همچنین از آنگ سان سو چی، رهبر دولت میانمار خواست که راه‌حلی صلح‌آمیز برای پایان دادن به بحران میانمار پیدا کند.
وی گفت: من از شما و دیگر رهبران میانمار می‌خواهم تا به همه بخش‌های جامعه توجه داشته باشند و تلاش کنند که روابط دوستانه را در سراسر کشور برقرار کنند.
از زمان شروع دور جدید خشونت‌ها در میانمار تاکنون بیش از یک هزار نفر کشته و بیش از سیصد و سی هزار نفر نیز آواره کشور همسایه، بنگلادش، شده‌اند.