-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ شهریور ۲۸, سه‌شنبه

شاید توفان وحشی جنگ جهان متمدن از دل همین رزمایش ها بیرون بجهد

رادیو فرانسه: همزمان با رزمایش های مشترک هوایی آمریکا و کره جنوبی، روسیه و چین نیز امروز دوشنبه هجدهم سپتامبر رزمایش دریایی مشترکی را در آب های "ولادیوستوک" آغاز کردند.

تشدید فعالیت های نظامی در منطقه همزمان است با تنش هایی که موشک پراکنی های کره شمالی و آخرین و ششمین آزمایش اتمی این کشور در سوم سپتامبر گذشته باعث شده اند.

دو بمب افکن "بی۱" و چهار جنگندۀ "اف ٣۵" و چهار شکاری جنگندۀ "اف ۱۵" در رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی شرکت کردند. امروز دوشنبه هجدهم سپتامبر، وزیر دفاع کره جنوبی در مقابل نمایندگان مجلس این کشور گفت که این رزمایش ها دو تا سه بار در ماه برگزار می شود. خبرگزاری "چین نوین" در گزارشی نوشت که این کشور و روسیه رزمایش دریایی مشترکی را در آب‌های "ولادیوستوک" و همچنین آب های کره شمالی آغاز کردند. این دومین مرحله از رزمایش مشترک چین و روسیه است که در ژوئیه گذشته در دریای بالتیک آغاز شد.