-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۶, پنجشنبه

احمدرشید: دکترغنی درمحاصره است

به گزارش نشریه ( NYR DAILY) احمد رشید ژورنالیست معروف پاکستان نوشت: رئیس جمهور ترامپ دربیانیه اش پیرامون افغانستان از برنامه «کشورسازی» را درافغانستان انصراف داد و به حمایت اقتصادی یا دیپلماتیک دولت افغانستان نیز اشاره ای نکرد. متحدان امریکایی درناتو خواستار یافتن یک راه حل سیاسی و مذاکره با طالبان می باشند مگر این مساله طرف علاقه ترمپ نیست وتنها مرکز ارتباطی طالب در قطر نیز دراثر موافقت غنی- ترمپ تعطیل شده است. کشورهای اروپایی شامل ناتو و سازمان ملل متحد درگذشته از هرابتکار مطرح شده از سوی روسای جمهور امریکا در رابطه به افغانستان حمایت شان را اعلام می کردند مگر بعد از بیانیه اخیر ترمپ کدام نشانه ای از رضایت وتایید از سوی آن ها به چشم نمی خورد.
جای شگفتی نبود که عجیب ترین حامی گفتار ترمپ در باره افغانستان تنها دکترغنی بود که در حالت محاصره قرار دارد.
  استراتژی ایالات متحده درواقع کمک مختصری به دکترغنی می کند که با مشکلات داخلی از سوی سیاست مداران وجنگ سالاران که از وی حمایت کردند واکنون خواستار اصلاحات قاطع و تحقق وعده های انتخاباتی اند که به قول آن ها وی از آن وعده ها عقب نشینی کرده است.