-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ شهریور ۱۲, یکشنبه

ده ها انتحاری پوزپیچ درمسجد دهنه غوری منتظر دستور اند

 
اشاره گزارشنامه افغانستان: احتمال دارد ماموریت واحد نقابداران تازه رسیده داعش- طالب حرکت به سوی دروازه های بلخ باشد.
چشم دید باشنده های محل- گزارش نویس هارون «سمرقندی»مسجد عبدالله ابن مسعود، روستای صیاد در مسیر جاده روستایی؛ شهرستان/ ولسوالی دهنه غوری، ولایت بغلان
 
گفته می شود حدود 90 نفر که خریطه های سیاه به سرشان کش شده و تنها چند سوراخ به خاطر تنفس ودید دارند، با هیچ کسی سروکار ندارند، چند مسلح محدود همرای شان است و متباقی ظاهرن خلع سلاح استند. هویت و زبان شان تشخیص نشده در این مسجد جا به جا شده اند. چند روز بالای باشنده های محل غذای شان را به زور تهیه می کردند. بعدن مردم به مرکز اداری طالبان دردهنه غوری شکایت کردند؛ پس از آن برای شان اکمالات می شود و از مردم چیزی نمی خواهند.

 شاهدان عینی می گویند بعضی از آن ها دستمال های سیاه که ( درآن) به خط سفید کلمه نوشته شده به دور سر دارند. قابل ذکر است که در دهنه غوری یک مرکز از لشکر طیبه نیز وجود دارد و این لشکر تشکیل دهنده اصلی داعش تقلبی توسط پاکستان می باشد و چند ماه قبل یکی از اعضای لشکر طیبه به حیث رهبر داعش انتصاب شده بود، که پس از گذشت مدتی کوتاه به حیث معاون داعش تقلیل ( رتبه) پیدا کرد.
 لشکر طیبه مانند گروه حقانی از مهم ترین تشکیلات بیرون مرزی آی اس آی پاکستان است، که قدم به قدم فعالیت آن ها مطابق برنامه ومدیریت آی اس آی پیش می رود .
مردم محل احتمال میدهند که این 90 نفر ممکن انتحاری باشند و به زودی به بعضی نقاط شمال فرستاده می شوند و یاهم ممکن است در یک حمله کلان و برنامه ریزی شده بالای پلخمری حمله کنند و این انتحاری ها ممکن همزمان با شروع تعرض بالای نقاط و اشخاص مهم هم از نظامی و هم ملکی حمله انتحاری کنند؛ اگر قوای هوایی بخواهند به ساده گی این مرکز را هدف قرار داده می توانند ، چون در نزدیکی این مسجد خانه وجود ندارد و صحن حویلی مسجد خیلی کلان است که در دامنه کوه واقع شده ودر غرب مرکز دهنه می باشد و این مسجد قبلا توسط عربستان سعودی ساخته شده است.