-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ شهریور ۲۰, دوشنبه

طوفان‌های بعدی سهمگین‌تر خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت تامین برق ایالت فلوریدای آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد بر اثر وقوع طوفان ایرما، برق بیش از یک میلیون مشترک مسکونی و تجاری در این ایالت قطع شده است. فرماندار ایالت فلوریدا پیش‌بینی کرده است که طوفان ایرما «فاجعه‌بارترین طوفان» تاریخ این ایالت باشد.

براي نخستين بار در تاريخ، دانشمندان شاهد شکل گيري سه گردباد قدرتمند به نام هاي ايرما، خوزه و کاتيا به طور همزمان در اقيانوس اطلس هستند.

دانشمندان می‌گویند طوفان‌های بعدی در این منطقه به دلیل همین تغییرات آب و هوایی مذکور، سهمگین‌تر خواهند بود.

این پیش بینی‌ها با نظریه‌های دانشمندان در مورد اینکه چگونه یک جهان گرم‌تر منجر به رطوبت بیشتری در جو، بارش بیشتر و وقوع طوفان‌های شدید می‌شود، مطابقت دارد.

یک استاد علوم جوی در ایالت پنسیلوانیا، در مقاله ای که در گاردین منتشر شد است؛ به حداقل سه عامل ناشی از تغییرات اقلیمی اشاره کرد که طوفان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند: بالا آمدن سطح دریاها، آبهای گرم‌تر اقیانوس و ضعف بادهای غالب.