-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۱۵, شنبه

حصر خانگی خاتمی

حتی اگر هیچ سندی مبنی بر قتل هاشمی رفسنجانی در استخر کوشک رونمائی نشود و کمیسیونی که رهبر برای رسیدگی به مرگ هاشمی در آن استخر تشکیل داده بود هم گزارشش علنی نشود، نشانه هائی که بی وقفه آشکار می شود خود بهترین سند برای مردم است. از جمله نامه ای که دادستان دادگاه ویژه روحانیت که معلوم نیست هنوز همان ابراهیم رئیسی است و یا او استعفا داده و کس دیگری پنهانی جانشین او شده در خانه محمد خاتمی فرستاده است. این نامه که در واقع ابلاغ حصر خانگی محمد خاتمی است چند نکته ای دارد که باید به آن توجه کرد. نخست آن که برای این حصر زمان "3 ماهه" در نظر گرفته شده است. آیا در این سه ماه قرار است حادثه مهمی در جمهوری اسلامی روی بدهد که لازم دانسته اند ارتباط خاتمی با مردم را قطع کنند؟ مثلا جانشین رهبر انتخاب کنند؟ و یا قانون اساسی را تغییر بدهند؟ و یا مقدمه می چینند برای انتخابات مجلس آینده؟
آیا به استقبال همه این احتمالات نبود که سر هاشمی را زیر آب استخر کوشک کردند و حالا نوبت به محمد خاتمی رسیده و در آینده نزدیک این آسیاب برای حسن روحانی خواهد چرخید؟