-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۱۳, پنجشنبه

خامنه ای: کردستان یک اسرائیل جدید است!

پایگاه خبری آیت‌الله علی خامنه‌ای گزارشی از گفت‌وگوی وی با رجب طیب اردوغان در تهران منتشر کرد که حاکی از همسویی ایران و ترکیه برای مقابله با استقلال احتمالی کردستان عراق است.
بر اساس این گزارش، آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کرده که برگزاری همه‌پرسی استقلال در کردستان عراق «خیانت به منطقه و موجب تهدید آینده آن» است که «عوارضی درازمدت» برای کشورهای همسایه خواهد داشت.
وی خواستار «همکاری و همفکری» ایران و ترکیه و «تصمیم‌های واحد و جدی سیاسی و اقتصادی» این دو کشور برای مقابله با استقلال کردستان عراق شده و گفته است: «ایران و ترکیه در مقابله با این حادثه باید هر اقدام ممکن را انجام دهند و دولت عراق نیز باید در این قضیه به صورت جدی، تصمیم‌گیری و اقدام کند». آیت‌الله خامنه‌ای روز چهارشنبه تشکیل احتمالی کشور مستقل کردستان را به معنای ظهور یک «اسرائیل جدید» در منطقه دانست و نسبت به تحقق این امر هشدار داد.