-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۱۲, چهارشنبه

اصلاحات/عربستان؛ موسیقی زنان هم آزاد شد

احکام شرعی نظر به شرایط هر دوره تغییر پذیر است!
پس از آزادي رانندگي و ورود زنان به ورزشگاه‌ها، تلویزیون عربستان بامداد امروز (سه‌شنبه) تصاویری از کنسرت موسیقی ام‌کلثوم، خواننده زن مشهور عربی را پس از سالها ممنوعیت پخش کلیپ‌های موسیقی زنان، پخش کرد.
به نقل از شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، پیش از این شبکه فرهنگی تلویزیون رسمی عربستان در صفحه رسمی خود در توئیتر اعلام کرد که از بامداد سه‌شنبه پخش کنسرت‌ها و اجراهای موسیقی ام‌کلثوم، خواننده زن مشهور جهان عرب را آغاز خواهد کرد. پخش این برنامه‌های موسیقیایی پس از دهه‌ها توقف از تلویزیون رسمی عربستان پس از تصمیماتی که پادشاه این کشور به تازگی اتخاذ کرده از جمله آزادی رانندگی زنان، صورت گرفته است.
رئیس مرکز اطلاعات سیاسی و راهبردی خاورمیانه درباره تصمیمات اخیر عربستان از جمله آزادی رانندگی برای زنان در این کشور گفت: شرع می‌گوید که احکام می‌توانند در طول دوره‌های زمانی تغییر کنند و عربستان نیز در حال حاضر شاهد شکوفایی و پیشرفت در تمامی زمینه‌هاست.