-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۴, پنجشنبه

قبل از این که شیعه باشم عرب هستم

نخست وزیر عراق گفته: من قبل از این که شیعه باشم عرب هستم و اشتباهی که خاندان اسد در سوریه انجام داد و از جهان عرب خارج شد را تکرار نخواهم کرد.
سایت فرارو در تهران نوشت: بسیاری از کارشناسان نسبت به وضعیت کنونی داخل عراق و فعالیت های آمریکا و عربستان در این حوزه به مقامات دیپلماتیک و نظامی جمهوری اسلامی هشدار می دهند. این نگرانی وجود دارد که عراق نیز در فرآیندی حساب شده به سمت آمریکا و عربستان چرخش کند.
علی بیگدلی تحلیلگرمسائل بین الملل در این باره گفت: در سفر اخیر حیدر عبادی به عربستان، تیلرسون وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که حشد شعبی (نیروهای شیعه نزدیک به سپاه پاسداران) باید به خانه های شان برگردند، به نظرم او بدون چراغ سبز حیدر عبادی مطلقا چنین حرفی را نخواهد زد منتها یک سازوکاری ایجاد شده است که تیلرسون این سخن را مطرح کند و پس از آن نخست وزیر عراق آن را رد کند اما موضوع این است که پیامی که باید منتقل شده است.