-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آبان ۱, دوشنبه

نبرد منطقه ای دوباره درعراق متمرکز می شود

آمریکا: نیروهای سپاه باید عراق را ترک کنند.به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر امور خارجه آمریکا امروز در ریاض اعلام کرد که نیروهای شبه نظامی تحت امر رژیم ایران باید عراق را ترک کنند.

رکس تیلرسون گفت: اکنون که مبارزه علیه داعش در عراق با شکست این جریان به پایان خود نزدیک می شود، نیروهای وابسته به رژیم ایران باید از این کشور خارج شوند تا عراق ثبات و حاکمیت خود را بازیابد.

تیلرسون افزود: با مقامات عربستانی درباره نقش رژیم ایران که امنیت منطقه را برهم می زند و سیاست جدید رئیس جمهور آمریکا گفتگو کردم. امیدواریم شرکای اروپایی هم به این سیاست بپیوندند. ساختار تحریم های جدید (علیه پاسداران) به گونه ای خواهد بود که حکومت ایران نتواند ثبات منطقه را برهم بزنند.

وی گفت: یک عراق مستقل و موفق باعث ناکام ماندن رفتار مخرب رژیم ایران خواهد شد.

سفر وزیر خارجه آمریکا به عربستان با سفر نخست وزیر عراق و دیدار وی با مقامات سعودی مصادف شده است.

تیلرسون در نشست خبری خود افرود: به اعتقاد من تشکیل شورای هماهنگی بین عربستان و عراق، گام مهمی برای برقراری ثبات در منطقه است. این روابط برای ملت عراق اهمیت دارد. روابط عربستان و عراق اهمیت زیادی دارد.