-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مهر ۳۰, یکشنبه

تشدید حملات مرگبار به منظور ناچل کردن استراتیژی جدید ترمپ است

از سرگیری ضربات زنجیره ای بر اهداف نظامی وغیرنظامی درکابل و ولایات بیانگر یک برنامه منظم و مصوب از سوی چندین کشور دخیل در بحران است که با اسلام و مسجد و  احترام داشتن یا نداشتن هیچ ربطی ندارد. رسانه های افغانستان عبث دست و دامن مولوی های بی خبر از وقایع را گرفته اند. بالا کردن بحث جایز یا ناجایز بودن حمله بر اماکن مذهبی صاف وساده تلاش برای احمق پنداری مردمی است که از رنج و ترس به ستوه آمده اند.
امریکا مجبور است در استراتیژی جدید ترمپ تجدید نظر کند. ایرانی ها، صدراعظم پاکستان و لاوروف وزیرخارجه روسیه گفته بودند که امریکا با این شیوه ای که در پیش گرفته، ابدا و هرگز درافغانستان به مراد نمی رسد. کشورهای منطقه در واقع پیام می دهد که دوره هژمونی امریکا درافغانستان به عنوان بازیگر بلامنازع به پایان خود نزدیک می شود. اینک ما نشانه های مقدماتی اثبات نظرات متفقین ضد امریکا را در جاده های کابل، قرارگاه های نظامی پکتیا، غور وقندهار به عین مشاهده می کنیم. امریکا دربرابر مردم افغانستان نامردی و نقض پیمان های زیادی کرده وبعید است اکنون محض پای فشاری روی استراتیژی جدید به جایی برسد. امریکا نه خودش علیه طالب می جنگد و نه اردوی ملی افغانستان را از نظر جنگی مجهز می کند که لااقل بنیاد های داخلی طالب را متلاشی کند. تعجب درین جاست که همه رهبران از هر قماش و قوم منگ و مدهوش درخانه های شان خزیده اند و هیچ کسی سر بلند نمی کند. آیا دور تازه یورش های ترسناک که از سوی روسیه وایران و پاکستان راه اندازی شده، تلاش برنامه ریزی شده به هدف به قدرت رسانیدن طالبان بعد از ختم دوره کار غنی- عبدالله نیست؟ این قدر هست که سهم امریکا ازین کیک کوچک شده است و غرور امریکا ترک برداشته است.